۲۸
شهریور

فرش دستباف کاشان

فرش دستباف کاشان

 

فرش بافی از دیر باز تا اکنون در ایران رواج داشته است. به گونه ای که ایرانیان سعی می کردند هنر و فرهنگ خود را در فرش های خود نمایش دهند. شهر های قم، اردکان، تبریز و کاشان شهرت بسیار زیادی در فرش بافی دارند. در این میان فرش دستبافت کاشان قدمت بسیار زیادی دارد، به طوری که آن را به دوره صفویان نسبت می دهند. همچنین فرش دستباف کاشان در بین مردم محبوبیت زیادی دارد و دارای طرح ها و نقش های زیبای شکارگاه و بافت و گیر است. برخی از فرش های دستباف کاشان متعلق به قرن 11 هجری است. شهر کاشان مهم ترین مرکز بافت فرش دستباف محسوب می شود، اما این صنعت در حومه شهر کاشان و جوشقان نیز رواج دارد. یکی از با کیفیت ترین، زیبا ترین و نفیس ترین فرش های دستباف، فرش دستباف کاشان است که شهرت جهانی دارد. بافندگان قالی دستباف کاشان طی ماه ها و سال ها زحمت فراوانی کشیده و با دستان هنرمند خود سعی دارند تار ها و پود ها به زیبایی در کنار یکدیگر بافته، تا در نهایت یک اثر ماندگار و خارق العاده از خود به جای بگذارند. این شهر نقش عمده ای در تولید فرش های دستباف در کل کشور دارد. این فرش ها در ابعاد مختلف 6، 9 و 12 متری عرضه می شود. فرش دستباف کاشان با کیفیت و مواد اولیه عالی، طرح ها و رنگ های خیره کننده بهترین انتخاب برای خریداران مشکل پسند است.

فروش فرش دستبافت کاشان در گالری احمد  پیوس

فرش های دستباف کاشان در رنگ ها و طرح های متنوع تولید می شوند. در این بین رنگ های سبز روشن، قرمز، عاجی و آبی بیشترین تولید را دارند. مشتریان به راحتی می توانند این طرح ها و رنگ ها را با دکوراسیون منزلشان هماهنگ کنند. یک فرش دستباف از پرز، تار و پود تشکیل شده است. پرز موجب به وجود آمدن طرح و رنگ شده و سطح خارجی فرش را تشکیل می دهد که به آن خواب فرش نیز می گویند. نخ های استفاده شده موازی در طول یک فرش همان تار است و رشته نخی که به صورت افقی در دار قالی عبور داده می شود و به صورت موازی یکدیگر از بین نخ های تار می گذرد پود می گویند.

ویژگی های فرش دستباف کاشان

یک فرش دستباف هر چقدر هم از آن استفاده شده و از عمر آن گذشته باشد، باز هم از ظاهر خاصی برخوردار بوده، دچار فرسودگی نشده و تغییر زیادی در ظاهر آن به وجود نمی آید. گاهی در اثر استفاده زیاد موجب سفت شدن فرش شده، خاب آن ها به تدریج از حالت عمودی و ایستا خارج و به حال خوابیده تبدیل می شود. در مواردی که در فرش دستباف بعد از استفاده ی  طولانی مدت، بید خوردگی مشاهده کردید، بایستی فرش را به منظور رفو به متخصص آن برای تعمیر بسپارید. باید در نگهداری فرش دستباف دست دوم دقت لازم را داشته باشید و به خوبی به آن رسیدگی کنید تا بید زدگی در فرش مشاهده نکنید. چرا که بید زدگی در نتیجه ی عدم رسیدگی به فرش حاصل می شود. قالب طرح خشتی، افشان، لچک و ترنج از جمله قالب های اصلی در طراحی فرش های دستباف هستند. و در این میان طرح لچک و ترنج بیشترین طرفدار را دارد.

فروش انواع فرش های اصیل دستبافت کاشان با طرح های متنوع در ابعاد گوناگون

 گالری فرش احمد پیوس

فرش دستباف کاشان لاکی

فرش دستباف کاشان در رنگ ها و طرح های متنوع وجود دارد یکی از رنگ های پر طرفدار فرش های لاکی رنگ می باشد.  فرش های دستباف کاشان به دلیل استفاده  از الیاف ابریشم، پنبه و پشم در بافت آن ها تولید الکتریسیته نمی کنند. یکی از خصوصیات بسیار خوب فرش دستباف کاشان لاکی این است که در فصل زمستان گرم و در فصل تابستان سرد است. فرش های دستباف خیلی کم رنگ خود را از دست می دهند و یا رنگ می دهند و این نیز به دلیل استفاده کردن از رنگ های طبیعی در بافت فرش است.

برخی از خصوصیات منحصر به فرد فرش دستباف کاشان عبارتند از:

 • نقش و طرح های گوناگون و زیبا
 • ماندگاری و عمر طولانی
 • کیفیت بالا
 • طرح های سنتی و اصیل و زیبایی خیره کننده
 • دوام و استحکام زیاد
 • عدم تولید الکتریسیته در فرش دستبافت کاشان
 • از دست ندادن زیبایی و رنگ فرش دستباف با شستشوی آن
 • در بافت اینگونه فرش ها از الیاف طبیعی استفاده می شود که مانع بروز حساسیت شده و برای سلامتی مفید هستند.
 • منعطف بودن پرز های فرش دستباف و درخشش آن
 • معمولا در فرش های دستباف از رنگ های بسیار متنوعی استفاده می شود، که همین موضوع از لحاظ روانشناسی باعث شادابی، آرامش و تقویت روحیه می گردد.
 • عدم حساسیت زایی فرش دستباف برای افراد به دلیل استفاده ی مواد اولیه ی طبیعی
 • سرد بودن فرش در تابستان و گرم بودن آن در زمستان
 • اختلاف داشتن در ابعاد دو طرف فرش نشان دهنده ی دستباف بودن آن است. و این اختلاف کاملا طبیعی است چرا که به دست انسان ساخته شده است.
 • جنس تار و پود های فرش دستبافت کاشان از پنبه است و در فرش های نفیس تر از ابریشم خالص استفاده می شود.
 • فوق العاده نرم و راحت بودن فرش دستباف کاشان

فرش دستباف کاشان درجه یک

فرش دستباف گل ابریشم کاشان و کف ابریشم، فرش دستباف پشمی کاشان و فرش دستباف تمام ابریشم کاشان به خوبی نمایانگر فرهنگ اصیل ایران بوده و دارای طرح ها و نقش های چشم گیر و زیبایی برای علاقه مندان به فرش دستباف است.

قیمت فرش دستباف کاشان 

از آنجا که قیمت فرش های دستباف به دلیل کیفیت بالا، قیمت بالایی نیز دارد، وب سایت گالری پیوس سعی دارد با استفاده از فراهم نمودن امکان خرید اینترنتی با کیفیت ترین و زیبا ترین فرش ها کار را برای مشتریان آسان نموده و با عرضه ی به صرفه ترین قیمت ها رضایت تولید کنندگان و مشتریان عزیز را جلب کند. این سایت همچنین به فروش فرش های دستباف کاشان، تبریز، اصفهان، قم و ….به صورت آنلاین می پردازد. مشاوران ما در این سایت آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم هستند و شما می توانید با استفاده از یک مشاوره مناسب قبل از خرید فرش، از خرید خود اطمینان حاصل کنید.

مشتریان محترم می توانند با مراجعه به وب سایت گالری پیوس از لیست قیمت انواع فرش های دستباف درجه یک کاشان، قیمت فرش دستباف 6، 9 و 12 متری، آن مطلع شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.گالری فرش پیوس با عرضه ی بهترین و با کیفیت ترین فرش ها ی دستباف کاشان، تبریز، قم، اصفهان و … خدمت رسانی به مشتریان عزیز را در اولویت اول خود قرار داده است. گالری فرش احمد پیوس ارائه دهنده انواع فرش های دستبافت اصلی ایرانی از جمله فرش دستباف تبریز ، فرش دستباف قم، و فرش دستباف ابریشمی در طرح های گوناگون می باشد.

فروش انواع فرش های اصیل دستبافت کاشان با طرح های متنوع در ابعاد گوناگون

 گالری فرش احمد پیوس

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
فرش دستباف
Description
فروش انواع فرش های دستبافت کاشان